investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Evropské akcie jsou na rekordu, přispěl k tomu i růst cen komodit

15.04.2021

Evropské akcie krátce po zahájení dnešního obchodování vystoupily na rekord. Přispěl k tomu i zájem o komodity, kde růst cen podporuje akcie těžařských společností. Dobré výsledky hospodaření některých firem tak zlepšily náladu na trhu a převážily nad obavami z pomalého očkování proti covidu-19 v Evropě. Panevropský index STOXX Europe 600 si krátce před 11:00 SELČ připisoval 0,4 procenta a nacházel se nad hranicí 438 bodů.

Londýnský index FTSE 100, který na změny cen komodit vzhledem ke svému složení reaguje více, si ve stejnou dobu připisoval 0,5 procenta a byl téměř na 6972 bodech. Posilovaly v něm zejména těžařské společnosti jako Rio Tinto, Anglo American a BHP.


Investujte do akcií   Druhy akcií   Zpětný odkup akcií   Akcie - co bude dál   Direct Listing 


Index DAX, který je hlavním indikátorem vývoje cen akcií na burze ve Frankfurtu nad Mohanem, přidával přes 0,3 procenta na 15.268 bodů. Byl tak velmi blízko rekordu.


Švýcarská strojírenská společnost ABB zvýšila letošní výhled a její akcie si připisovaly kolem 3,8 procenta. Akcie francouzské reklamní skupiny Publicis přidávaly zhruba 3,6 procenta. Firma se poprvé od začátku pandemie covidu-19 vrátila k takzvanému organickému růstu, který nebere v úvahu výkyvy směnných kurzů či dopady akvizic.Zdroj: ČTK
"Vývoj vakcín proti koronaviru nahrává především value akciím, kterým se v průběhu koronavirové krize příliš nedařilo. Naopak růstové akcie z technologického sektoru, které z koronavirové krize profitovaly, reagují zdrženlivěji."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Mohlo by vás také zajímat

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově a také v bitcoinech

25.09.2021

Internetová sociální síť twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše...

Facebook od roku 2016 investoval přes 13 mld. USD do bezpečnostních opatření

23.09.2021

Americká společnost Facebook dnes na blogu oznámila, že od roku 2016 investovala přes 13 miliard dolarů...

Evergrande slíbila, že uhradí úroky z domácích dluhopisů splatné ve čtvrtek

23.09.2021

Hlavní divize zadlužené čínské realitní společnosti Evergrande oznámila, že včas uhradí úroky z...

top