investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Británie pokutovala Facebook v souvislosti s převzetím služby Giphy

20.10.2021
britániefacebooksoud

Zákazníci Moseru si mohou navrhnout online vlastní křišťálový výrobek

20.10.2021
ecommercepodnikáníčesko

Čína tlačí na McDonald's, aby před olympiádou přijímal digitální měnu

20.10.2021
bankamcdonaldsčína

Streamovací služba Spotify najme stovky lidí, aby povzbudila prodej reklamy

19.10.2021
evropaspotify

Evropské akcie jsou na rekordu, přispěl k tomu i růst cen komodit

15.04.2021

Evropské akcie krátce po zahájení dnešního obchodování vystoupily na rekord...

Evropské akcie krátce po zahájení dnešního obchodování vystoupily na rekord. Přispěl k tomu i zájem o komodity, kde růst cen podporuje akcie těžařských společností. Dobré výsledky hospodaření některých firem tak zlepšily náladu na trhu a převážily nad obavami z pomalého očkování proti covidu-19 v Evropě. Panevropský index STOXX Europe 600 si krátce před 11:00 SELČ připisoval 0,4 procenta a nacházel se nad hranicí 438 bodů.

Londýnský index FTSE 100, který na změny cen komodit vzhledem ke svému složení reaguje více, si ve stejnou dobu připisoval 0,5 procenta a byl téměř na 6972 bodech. Posilovaly v něm zejména těžařské společnosti jako Rio Tinto, Anglo American a BHP.


Investujte do akcií   Druhy akcií   Zpětný odkup akcií   Akcie - co bude dál   Direct Listing 


Index DAX, který je hlavním indikátorem vývoje cen akcií na burze ve Frankfurtu nad Mohanem, přidával přes 0,3 procenta na 15.268 bodů. Byl tak velmi blízko rekordu.


Švýcarská strojírenská společnost ABB zvýšila letošní výhled a její akcie si připisovaly kolem 3,8 procenta. Akcie francouzské reklamní skupiny Publicis přidávaly zhruba 3,6 procenta. Firma se poprvé od začátku pandemie covidu-19 vrátila k takzvanému organickému růstu, který nebere v úvahu výkyvy směnných kurzů či dopady akvizic.Zdroj: ČTK
"Vývoj vakcín proti koronaviru nahrává především value akciím, kterým se v průběhu koronavirové krize příliš nedařilo. Naopak růstové akcie z technologického sektoru, které z koronavirové krize profitovaly, reagují zdrženlivěji."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

I zde napíšeme několik vět, které navážou na předchozí text. Tentokrát vedeme možnost využít informace získané sledováním obsahu v praxi a vyzveme lidi, aby využili jeden z investičních produktů a sami se do světa investic zapojili.

top