investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Česká spořitelna může odkoupit úvěrové portfolium Sberbank CZ

07.12.2022
akvizicebankainvesticečesko

Boeing vyrobil poslední letadlo 747

07.12.2022
boeingsvět

Tržby obchodníků dramaticky klesají

06.12.2022
obchodtržbyčesko

TSMC postaví druhý závod na čipy v Arizoně

06.12.2022
investicetsmcusa

Do ČR vstupuje estonská Inbank

13.09.2022

Celkem v ČR působí 44 bank s licencí České národní banky...

Na český trh vstupuje estonská fintechová banka Inbank, která se specializuje na financování obnovitelných zdrojů energií pro koncové uživatele. Banka o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Celkem v ČR působí 44 bank s licencí České národní banky.

Inbank vedle svého zaměření na principy udržitelnosti a ekologie nabídne svým klientům možnost financování dopravních prostředků, například automobilů, elektrokol, skútrů i jiných produktů, jako jsou nábytek, spotřební elektronika či módní zboží.

Ředitel české Inbank Vít Růžička řekl, že jednou z hlavních výhod Inbank je rychlost. "Vyřízení žádosti i u poměrně vysokých částek financování, například v řádu stovek tisíc korun u pořízení fotovoltaických systémů či tepelných čerpadel, trvá u Inbank několik minut a může být řešeno kompletně on-line, bez nutnosti návštěvy klienta na jakékoliv pobočce," uvedl.

Vstup na český trh je pro banku strategický. "Česká republika je zemí s deseti miliony obyvatel, jejíž trh spotřebitelského financování je asi desetkrát větší než v Estonsku. Udělením bankovní licence ČNB jakožto pobočky banky nám také zaručuje přístup na místní depozitní trh. Cílem je získat jednoprocentní tržní podíl v ČR, což představuje úvěrové portfolio více než 100 milionů eur (2,46 miliardy Kč) “ uvedl předseda představenstva a zakladatel Inbank Priit Põldoja.

"Český bankovní trh je již nyní značně konkurenční, Češi jsou v oblasti finančních služeb poměrně konzervativní a preferují zavedené značky a zároveň nepatří mezi skalní příznivce udržitelnosti," řekl ČTK analytik Cyrrusu Vít Hradil. Pokračující energetická krize ovšem podle něj pravděpodobně poptávku po alternativních zdrojích energií, a tedy i po jejich financování, zvýší, a existuje zde tak potenciální okno příležitosti.

Inbank je estonská banka s evropskou bankovní licencí. Působí v pěti zemích Evropy, především v Pobaltí a Polsku, s více než 823.000 kontraktů a 5100 obchodních partnerů. Jejich prostřednictvím financovala zboží v hodnotě více než 1,5 miliardy eur (36,8 miliardy korun).


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top