investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Commerzbank se dohodla s odbory na zrušení 2300 míst

29.12.2020

Německý finanční ústav Commerzbank se dohodl s odbory, že v letech 2021 až 2024 zruší v rámci restrukturalizace 2300 pracovních míst. Ve čtvrtém čtvrtletí kvůli tomu podle médií zaúčtuje mimořádné náklady 610 milionů eur (16 miliard Kč). Commerzbank, která mimo jiné vlastní i banku mBank, má asi 39.000 zaměstnanců.

Commerzbank již dříve uvedla, že kvůli vyšším rezervám na ztrátové úvěry v důsledku pandemie a také kvůli vyšším restrukturalizačním nákladům zřejmě vykáže za letošní rok ztrátu. Další mimořádné náklady tak zřejmě stáhnout banku ještě hlouběji do ztráty.


Banka rovněž plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku oznámit novou strategii, jejíž součástí bude další snižování nákladů. Nedávno uvedla, že plánuje trvale zavřít některé pobočky.


Agentura Bloomberg už dříve napsala, že nový ředitel Manfred Knof, který se ujme funkce od ledna, a předseda dozorčí rady Hans-Jörg Vetter pracují na ambicióznějším plánu snižování nákladů. Ten by měl nahradit loňský plán a počítá mimo jiné i se zrušením 10.000 pracovních míst.


Ve třetím čtvrtletí už Commerzbank kvůli restrukturalizaci zaúčtovala mimořádné náklady 200 milionů eur. Za devět měsíců roku se pak propadla do ztráty 162 milionů eur po zisku 681 milionů eur ve stejném období loni.


Zdroj: ČTK"Centrální banky v rámci boje proti negativním důsledkům pandemie koronaviru prudce snížily úrokové sazby v zemích po celém světě. To mělo negativní dopad na komerční banky, kterým se tímto krokem snížily úrokové výnosy."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Mohlo by vás také zajímat

Americká banka Morgan Stanley za čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 150 procent

16.04.2021

Americká investiční banka Morgan Stanley v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o...

ČNB souhlasila se zvýšením podílu PPF v Monetě na 28,36 procenta

16.04.2021

Tanemo ze skupiny PPF obdrželo souhlas České národní banky ke zvýšení svého...

Ceny pohonných hmot dělají řidičům vrásky na čele

15.04.2021

Ceny pohonných hmot se začínají měnit již jen v řádu haléřů za týden, což...

top