investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Británie pokutovala Facebook v souvislosti s převzetím služby Giphy

20.10.2021
britániefacebooksoud

Zákazníci Moseru si mohou navrhnout online vlastní křišťálový výrobek

20.10.2021
ecommercepodnikáníčesko

Čína tlačí na McDonald's, aby před olympiádou přijímal digitální měnu

20.10.2021
bankamcdonaldsčína

Streamovací služba Spotify najme stovky lidí, aby povzbudila prodej reklamy

19.10.2021
evropaspotify

Commerzbank se dohodla s odbory na zrušení 2300 míst

29.12.2020

Německý finanční ústav Commerzbank se dohodl s odbory, že v letech 2021 až 2024...

Německý finanční ústav Commerzbank se dohodl s odbory, že v letech 2021 až 2024 zruší v rámci restrukturalizace 2300 pracovních míst. Ve čtvrtém čtvrtletí kvůli tomu podle médií zaúčtuje mimořádné náklady 610 milionů eur (16 miliard Kč). Commerzbank, která mimo jiné vlastní i banku mBank, má asi 39.000 zaměstnanců.

Commerzbank již dříve uvedla, že kvůli vyšším rezervám na ztrátové úvěry v důsledku pandemie a také kvůli vyšším restrukturalizačním nákladům zřejmě vykáže za letošní rok ztrátu. Další mimořádné náklady tak zřejmě stáhnout banku ještě hlouběji do ztráty.


Banka rovněž plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku oznámit novou strategii, jejíž součástí bude další snižování nákladů. Nedávno uvedla, že plánuje trvale zavřít některé pobočky.


Agentura Bloomberg už dříve napsala, že nový ředitel Manfred Knof, který se ujme funkce od ledna, a předseda dozorčí rady Hans-Jörg Vetter pracují na ambicióznějším plánu snižování nákladů. Ten by měl nahradit loňský plán a počítá mimo jiné i se zrušením 10.000 pracovních míst.


Ve třetím čtvrtletí už Commerzbank kvůli restrukturalizaci zaúčtovala mimořádné náklady 200 milionů eur. Za devět měsíců roku se pak propadla do ztráty 162 milionů eur po zisku 681 milionů eur ve stejném období loni.


Zdroj: ČTK"Centrální banky v rámci boje proti negativním důsledkům pandemie koronaviru prudce snížily úrokové sazby v zemích po celém světě. To mělo negativní dopad na komerční banky, kterým se tímto krokem snížily úrokové výnosy."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

I zde napíšeme několik vět, které navážou na předchozí text. Tentokrát vedeme možnost využít informace získané sledováním obsahu v praxi a vyzveme lidi, aby využili jeden z investičních produktů a sami se do světa investic zapojili.

top