Čas zlata

09.02.2016

Optimistický start do nového týdne nevyšel, a to do puntíku. Trhy během včerejšího pondělního dopoledne pěkně "zčervenaly" po slibném začátku. Vinu lze klást možná cenám ropy, které slábly, ale dominantní roli sehrály obavy z globální recese. Ta by se dotkla dalšího programu zvyšování základní úrokové sazby v USA, ta by se dotkla schopnosti centrálních bank odolávat dále nepřízni finančního a ekonomického počasí, neboť se zápornými úrokovými sazbami v jejich rejstříku využívaných nástrojů se zdá být jejich arzenál vyčerpán a to by se dotklo finančního sektoru.

A bankovní sektor měl včera skutečně co dělat, aby se nepropadl ještě hlouběji, navíc když trhem začaly kolovat spekulace, zda bude mít Deutsche bank na splácení svých závazků. I když takové spekulace byly dementovány z úst bankovních institucí, obavy z recese a nechuť k rizikovým aktivům byly velmi výrazné.

Proto i například klesly tak hodně včera akcie Erste.

A proto přišel i čas zlata

Což jsme konstatovali již v průběhu ledna. Včera vystoupalo ke 1200 USD za trojskou unci, a jestli bude atmosféra tak napjatá, nemusí se u takové ceny zastavit.

Čeká se na středeční vystoupení šéfky Fedu Janet Yellenové v Kongresu, kde by měla vysvětlovat a hájit politiku Fedu a ozřejmit více jeho očekávání, kam půjde americká ekonomika v budoucnosti. Cynici říkají, že jestli bude hodně jestřábí nebo hodně holubičí, tak je to jedno, protože jí stejně nikdo věřit nebude. Takže to může být takový tanec mezi skleničkami, aby její slova nezpůsobila nějaký další propad na trzích.

Dnešní makro bude asi hlavně z Německa – prosincová stavební, průmyslová výroba a bilance zahraničního obchodu.

V USA velkoobchodní zásoby ke konci prosince. Asijské akcie se obchodují dnes ráno se ztrátami, ty japonské více než o pět procent níže.

Evropské akciové futures jsou negativní. Ceny ropy dnes ráno: 30,01 USD/bbl v případě americké WTI a 32,93 USD/bbl v případě severomořského Brentu.

BHS nabízí řadu zajímavých možností investice do zlata, ať už formou postupného ukládání, stejně jako možnost nákupu slitků jednorázově. Více o produktech zlata zde.

Mohlo by vás také zajímat

Česká ekonomika v roce 2018 vzrostla o 3 procenta

15.02.2019

Podle odhadu Českého statistického úřadu vzrostl hrubý domácí produkt v roce 2018 o 3,0 procenta...

Elektřina prudce zdražila. Do budoucna lze očekávat další zvyšování ceny

15.02.2019

V lednu letošního roku došlo podle Českého statistického úřadu k meziročnímu růstu ceny elektřiny o 8,2 procenta...

V pěti krajích se cena benzínu dostala pod 30 korun za litr

14.02.2019

Ceny pohonných hmot klesají již 14 týdnů v řadě...

BHS
Získejte náskok ve světě investic
Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Ozvěte se
+420 255 710 710 +420 255 710 710