Čas zlata

09.02.2016

Optimistický start do nového týdne nevyšel, a to do puntíku. Trhy během včerejšího pondělního dopoledne pěkně "zčervenaly" po slibném začátku. Vinu lze klást možná cenám ropy, které slábly, ale dominantní roli sehrály obavy z globální recese. Ta by se dotkla dalšího programu zvyšování základní úrokové sazby v USA, ta by se dotkla schopnosti centrálních bank odolávat dále nepřízni finančního a ekonomického počasí, neboť se zápornými úrokovými sazbami v jejich rejstříku využívaných nástrojů se zdá být jejich arzenál vyčerpán a to by se dotklo finančního sektoru.

A bankovní sektor měl včera skutečně co dělat, aby se nepropadl ještě hlouběji, navíc když trhem začaly kolovat spekulace, zda bude mít Deutsche bank na splácení svých závazků. I když takové spekulace byly dementovány z úst bankovních institucí, obavy z recese a nechuť k rizikovým aktivům byly velmi výrazné.

Proto i například klesly tak hodně včera akcie Erste.


Přečtěte si Proč nakupovat zlato   Zlato uchovatel hodnoty   Zlato jako důchodový pilíř


A proto přišel i čas zlata

Což jsme konstatovali již v průběhu ledna. Včera vystoupalo ke 1200 USD za trojskou unci, a jestli bude atmosféra tak napjatá, nemusí se u takové ceny zastavit.


Čeká se na středeční vystoupení šéfky Fedu Janet Yellenové v Kongresu, kde by měla vysvětlovat a hájit politiku Fedu a ozřejmit více jeho očekávání, kam půjde americká ekonomika v budoucnosti. Cynici říkají, že jestli bude hodně jestřábí nebo hodně holubičí, tak je to jedno, protože jí stejně nikdo věřit nebude. Takže to může být takový tanec mezi skleničkami, aby její slova nezpůsobila nějaký další propad na trzích.

Dnešní makro bude asi hlavně z Německa – prosincová stavební, průmyslová výroba a bilance zahraničního obchodu.

V USA velkoobchodní zásoby ke konci prosince. Asijské akcie se obchodují dnes ráno se ztrátami, ty japonské více než o pět procent níže.

Evropské akciové futures jsou negativní. Ceny ropy dnes ráno: 30,01 USD/bbl v případě americké WTI a 32,93 USD/bbl v případě severomořského Brentu.


BHS nabízí řadu zajímavých možností investice do zlata, ať už formou postupného ukládání, stejně jako možnost nákupu slitků jednorázově. Více o produktech zlata.

Mohlo by vás také zajímat

Růst české ekonomiky nepatrně zpomalil

17.05.2019

Český statistický úřad zveřejnil předběžný odhad vývoje hrubého domácího produktu v 1. čtvrtletí letošního roku...

Slabá koruna může za drahotu na čerpacích stanicích

16.05.2019

Cena ropy Brent v uplynulém týdnu vzrostla na 72 dolarů za barel, což je o 6 dolarů méně než ve stejném období před rokem...

Opční fond dokáže využít i pokles trhů ve svůj prospěch.

15.05.2019

BHS Option Income Fund byl založen v květnu před čtyřmi roky a od té doby vykazuje úspěšný růst. Cena jedné akcie stoupla z 1000 Kč na 1142 Kč na konci března letošního roku. Stabilní zhodnocení přitom přinesl i přesto, že v loňském roce se většině fondů obecně nedařilo. Opční fond totiž umí vydělávat na nejistotě.

BHS
Získejte náskok ve světě investic
Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Ozvěte se
+420 255 710 710 +420 255 710 710