investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Australská mediální firma podepsala licencování obsahu s Googlem a Facebookem

01.06.2021

Australský mediální gigant Nine Entertainment podepsal několikaletou smlouvu o poskytování obsahu se společnostmi Google a Facebook. Firma, která v zemi vlastní několik novin a televizní kanál, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Smlouvu uzavřela podle nového australského mediálního zákona, který v zemi začal platit začátkem roku. Dohodu s velkými technologickými společnostmi z USA tak nyní mají uzavřenou všechny tři největší australské mediální domy.

Finanční podmínky dohody společnost Nine stejně jako její konkurenti nesdělila. Na základě smlouvy bude po dobu pěti let poskytovat články a klipy platformě pro licencování zpráv Google News Showcase. Podobné službě Facebooku budou k dispozici tři roky.


"Tyto dohody přispějí k podpoře žurnalistiky světové úrovně, díky níž se našemu podnikání daří,“ uvedl v e-mailu zaměstnancům šéf společnosti Nine Entertainment Mike Sneesby. Firma vlastní hospodářský list Australian Financial Review, deník The Sydney Morning Herald a volně šířený televizní kanál Nine.


Australský parlament v únoru schválil zákon, který má přimět digitální platformy, jako je Facebook nebo Google, aby platily mediálním podnikům za využívání jejich zpravodajského obsahu. Facebook se stejně jako Google proti zákonu dlouho ostře stavěl. Od té doby ale už podobné smlouvy podepsaly velké australské mediální firmy Seven West Media a konglomerát News Corp amerického miliardáře Ruperta Murdocha. Podepsaly ji i desítky menších regionálních a specializovaných médií a dohodu s Facebookem a Googlem chystá i národní vysílací společnost Australian Broadcasting Corporation, uvedla agentura Reuters.


 Zdroj: ČTK
"Velké technologické společnosti byly nejsilnějšími globálními hráči už před koronavirovou krizí. Pandemie jejich dominanci ještě posílila, protože urychlila přechod z reálného do virtuálního světa."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Mohlo by vás také zajímat

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově a také v bitcoinech

25.09.2021

Internetová sociální síť twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše...

Facebook od roku 2016 investoval přes 13 mld. USD do bezpečnostních opatření

23.09.2021

Americká společnost Facebook dnes na blogu oznámila, že od roku 2016 investovala přes 13 miliard dolarů...

Evergrande slíbila, že uhradí úroky z domácích dluhopisů splatné ve čtvrtek

23.09.2021

Hlavní divize zadlužené čínské realitní společnosti Evergrande oznámila, že včas uhradí úroky z...

top