investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Británie pokutovala Facebook v souvislosti s převzetím služby Giphy

20.10.2021
britániefacebooksoud

Zákazníci Moseru si mohou navrhnout online vlastní křišťálový výrobek

20.10.2021
ecommercepodnikáníčesko

Čína tlačí na McDonald's, aby před olympiádou přijímal digitální měnu

20.10.2021
bankamcdonaldsčína

Streamovací služba Spotify najme stovky lidí, aby povzbudila prodej reklamy

19.10.2021
evropaspotify

Apple investuje v Německu miliardu eur do vývoje polovodičů

10.03.2021

Americká technologická společnost Apple investuje v Německu v příštích...

Americká technologická společnost Apple investuje v Německu v příštích třech letech více než miliardu eur (26 miliard Kč) do vývoje polovodičů a softwaru zejména pro sítě páté generace. Uvedla to ve svém dnešním sdělení. Na jihu Mnichova má vyrůst její největší výzkumné centrum v Evropě s tímto zaměřením, které vznikne díky rozšíření tamějšího inženýrského týmu Applu, v němž na aplikačních procesorech a bezdrátových technologiích už pracuje téměř 1500 inženýrů ze 40 zemí.

Apple působí v Mnichově od roku 1981. Díky oznámené investici by zde podle vyjádření firmy měly vzniknout další stovky pracovních míst. Otevření centra se plánuje v roce 2022.


Evropská unie v úterý podle agentury AFP uvedla, že chce do roku 2030 ovládnout 20 procent globálního trhu s polovodiči, jehož hodnota se odhaduje na 440 miliard eur ročně. Unie se tak snaží posílit svou suverenitu a stát se technologickou velmocí schopnou konkurovat Spojeným státům a Číně.


Polovodičů používaných při výrobě automobilů a mobilních telefonů je v současnosti na celém světě nedostatek. Evropa závisí na čínském a americkém dovozu.


Společnost Apple dříve nakupovala čipy do svých chytrých telefonů, tabletů a počítačů od výrobců, jako jsou Qualcomm a Intel. Už léta ale pracuje na záměru navrhovat si nejdůležitější polovodiče sama a k vývoji jejího vlastního čipu přispěly právě inženýrské týmy z Bavorska, uvedla agentura DPA.


Důležitý krok k výrobě vlastních čipů pro mobilní telefony učinil Apple už v létě roku 2019, když koupil většinový podíl v modemové divizi výrobce čipů Intel. Už o rok dříve uzavřel dohodu s britsko-německým návrhářem čipů Dialog Semiconductor.


Zdroj: ČTK"Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne založili Apple v garáži v roce 1976. Počáteční kapitál získali prodejem mikrobusu a kalkulačky za 1 350 dolarů. Dnes již tržní kapitalizace společnosti Apple překročila hranici dvou bilionů dolarů."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

I zde napíšeme několik vět, které navážou na předchozí text. Tentokrát vedeme možnost využít informace získané sledováním obsahu v praxi a vyzveme lidi, aby využili jeden z investičních produktů a sami se do světa investic zapojili.

top