Vaše investiční příležitosti

Meta Platforms

Virgin Galactic

Tesla

Sony

VISA

Lídr digitálních plateb

VISA (Visa International Service Association), je americká společnost sídlící v Kalifornii. Jedná se o největšího správce na světě v oblasti elektronických plateb a umožňuje tak globální digitální propojení finančních toků. Tento fakt podtrhuje i motto společnosti: “Všude, kde chcete být". V roce 2006 zabírala v USA necelých 50% trhu s debetními kartami a o něco méně s kreditními kartami. Visa působí na území více než 200 zemí a aktivně se užívá přes 2,5 miliard platebních karet této firmy. V roce 2022 společnost téměř dosáhla obratu 30 mld. dolarů.


Historie společnosti VISA

Společnost Visa vznikla roku 1958 v Kalifornii jako program kreditních karet BankAmericard společnosti Bank of America, určený pro střední třídu spotřebitelů a obchodní společnosti. Firmě se dařilo s americkou konjunkturou a v roce 1974 úspěšně expandovala do světa, aby následujícího roku zavedla také debetní karty. Po úspěšném rozšíření podnikání dále firma změnila svůj název na VISA – jednoduché slovo, které zní stejně v každém světovém jazyce. Během dalších let společnost zdokonalila své služby v mezinárodním měřítku. Postupně začala zavádět bankomaty, cestovní šeky i multiměnové clearingové účty. Svou světovou působnost pak VISA předvedla svým prvním sponzorstvím olympijských her v roce 1988. V následujícím období se Visa soustředila mimo jiné i na eliminaci podvodů a postupné zlepšování zabezpečení. V roce 1995 tak přichází se specifikací čipové karty, které platebním kartám zajistila univerzální využití. V roce 2001 dosahuje firma milníku ve formě 1 miliardy vydaných karet. V roce 2007 se firma restrukturalizovala, spojila všechny své regionální divize do jedné korporace a vzniká Visa Inc. Pod tímto jménem o rok později konečně vstupuje na burzu a jedná se tak o největší IPO v historii USA. V dalších letech se společnosti úspěšně podařilo vystihnout internetovou revoluci a dnes tak umožňuje snadný a bezpečný způsob pro placení online na jakémkoliv zařízení.Akcie VISA

Na akciový trh vstoupila společnost v roce 2008 a je na burze NYSE uvedena pod zkratkou V. Visa zaznamenává pravidelné nárůsty aktiv i zisků a rozrůstá se ve všech 200 zemích světa, ve kterých působí. Pochopitelné plus společnosti přináší cestovní ruch, který za poslední dvě dekády vyrostl o více než 250% a díky kterému potom skrze zahraniční platby profituje i Visa. Akcie firmy měly od vstupu na burzu dlouho stabilně rostoucí trend. Kromě rychle překonané korekce z roku 2018, zaznamenala hodnota firmy jen jeden zásadní pokles. Ten s sebou přinesla pandemie Covid-19. S všeobecným útlumem cestování i problémy v mezinárodním obchodě firmě klesly zisky. Ty se po otevření světa opět navrátily a firma je tak na nejlepší cestě k dalšímu růstu. Výhodou akcií V je dlouhodobě růstový trend společnosti s dobrým postavením na svém trhu. Nevýhodou pro investory je naopak obvykle nízká vyplácená dividenda.

Využijte příležitosti

Zaujala vás tato akcie a zajímá vás více o možnostech investování? Stačí zde zanechat kontakt a váš vzkaz. Jeden z našich odborníků se vám brzy ozve, vše vysvětlí a provede vás celou cestou za rozšířením vašeho portfolia.

Kontaktní údaje

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top