Vaše investiční příležitosti

Meta Platforms

VISA

Tesla

Sony

Virgin Galactic

Chcete investovat do budoucnosti? Obchodujte s akciemi společnosti Virgin Galactic, která se zabývá vesmírnou turistikou.

Virgin Galactic je soukromá americká společnost zabývající se komerčními lety do vesmíru s turisty na palubě po boku pilotů. Vyvíjí kosmické lodě, které poskytují civilistům zážitek v podobě cesty blížící se k oběžné dráze a prožití stavu beztíže. Jedna letenka do kosmu vyjde zhruba na 450 tisíc dolarů, v přepočtu tedy přes 11 milionů korun. Vesmírný turista se při tom na palubě letounu Virgin Galactic podívá na Zem z výšky zhruba devadesáti kilometrů.


Historie

Když se řekne Virgin, vybaví se nejspíše jméno excentrického miliardáře a byznysového vizionáře Richarda Bransona. Ten na začátku 70. let pod tímto názvem založil nahrávací společnost a nastartoval tak svou neuvěřitelnou podnikatelskou cestu, na které pod jeho vedením vznikaly firmy se slovem Virgin ve jméně jedna za druhou. Mezi Virgin aerolinky, lodě, telekomunikace, hotely nebo sporty se v roce 2004 zařadily také komerční cesty do vesmíru. Tato odvážná vize začala rychle přecházet ve hmatatelné úspěchy, když ještě téhož roku Virgin Galactic úspěšně otestoval svůj první soukromý, dálkově ovládaný raketoplán s prozaickým názvem SpaceShipOne. Jeho nástupcem se stala kosmická loď SpaceShipTwo, která byla již konstruována na delší lety a vydržet měla i dlouhodobější používání. Prototypem této verze se stala vesmírná loď VSS Enterprise, představená v roce 2009. Po prvních několika úspěšných vzletech vypadalo vše nadějně. Čtvrtý testovací let této kosmické lodi v roce 2014 však dopadl katastrofálně. Loď se ve vzduchu rozpadla a jeden ze dvou pilotů zahynul. Ani to však firmu neodradilo a pustila se do dalšího vývoje. Již v roce 2016 tak byl představen letoun VSS Unity, postavený na bázi letadla s raketovým pohonem. Právě tento stroj v roce 2021 poprvé vynesl plnou posádku vesmírných turistů včetně zakladatele společnosti Bransona. A další lety by měly brzo následovat.Akcie Virgin Galactic

Akcie s označením SPCE patří bezpochyby k těm volatilnějším titulům, které na burze cenných papírů NYSE můžeme najít. Hodnota firmy zatím stojí na vizi budoucího úspěchu a je tak obklopena nejistotou. Virgin Galactic se sice pohybuje na samé hranici vědeckého poznání, přesto má ve svém odvětví již silné konkurenty. Jedná se o Blue Origin Jeffa Bezose, který již opakovaně dostal turisty do vesmíru na svých bezpilotních letounech a SpaceX Elona Muska, který zase těží z blízké spolupráce s NASA. Zdá se tedy, že Branson v tomto vesmírném závodě miliardářů zatím spíše zaostává. Přesto firma vydělává značné sumy díky předprodeji vesmírných letenek. Kosmičtí turisté, stejně jako investoři s nadějí očekávají další let odložený na začátek roku 2023.

Za svou historii akcie SPCE zažily dva výrazné nárůsty, které souvisely s prvním úspěšným vesmírným letem. Podobně jako kosmické letouny však cena akcií raketově vystoupala a následně opět přistála. Zajímavé bude sledovat vývoj, který přijde, až firma začne doopravdy provozovat své služby na pravidelnější bázi. V blízké budoucnosti má v plánu provozovat až 3 vesmírné lety měsíčně. Zda se jí to povede, je ale prozatím ve hvězdách.

Využijte příležitosti

Zaujala vás tato akcie a zajímá vás více o možnostech investování? Stačí zde zanechat kontakt a váš vzkaz. Jeden z našich odborníků se vám brzy ozve, vše vysvětlí a provede vás celou cestou za rozšířením vašeho portfolia.

Kontaktní údaje

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top