Vaše investiční příležitosti

Meta Platforms

Virgin Galactic

VISA

Tesla

Sony

Gigant zábavy i elektroniky

Sony, celým názvem Sony Group Corporation, je japonská technologická společnost s bohatou tradicí. Drží si významný podíl snad ve všech oblastech moderní zábavy – od elektroniky, přes filmy, hudbu až po videohry. Na světě budete těžko hledat hráče, který by ve skrytu duše netoužil po revoluční konzoli Plastation 5 s možností cloudového hraní, o kterém se mluví jako o herním modelu budoucnosti. Sony patří také mezi 3 největší celosvětové producenty televizí a má své místo i v soupisu 20 nejvýdělečnějších firem, které se zabývají polovodiči. Disponuje zhruba 110 000 zaměstnanci a ne nadarmo se této korporací přezdívá “japonský samuraj”.


Historie společnosti SONY

Začátky společnosti Sony jsou spojeny s poválečným Japonskem, kdy v jedné vybombardované prodejně založil Masaru Ibuka svou opravnu rádií. I přes takto skromné podmínky jej hnala vize a ambice vybudovat společnost, která se stane inovátorem života v japonské společnosti. A podniku se opravdu dařilo přicházet se zajímavými vynálezy. Mezinárodní pozornost firmě poprvé získal záznamník zvuku na magnetofonovou pásku, který ji pomohl expandovat do USA. S tímto krokem společnost zjednodušila své původní jméno Totsuko na dodnes používané Sony (z latinského sonus – zvuk). A právě audio-vizuální technologie se staly základem jejího podnikání. V Sony vznikala rádia, telefony, magnetofony nebo kamery. Přelomový moment bylo uvedení produktu Walkman v roce 1979. Jedná se o historicky první přenosný hudební přehrávač, který si oblíbili lidé na celém světě. Finanční zisky umožnili Sony zaměřit se kromě přehrávačů i na samotná média. V průběhu 80. let firma koupila CBS Records, Columbia Pictures, MGM Studios a další produkční společnosti. V devadesátých letech vzniká Sony Music Entertainment a postupně se stává druhou největší nahrávací společností na světě. Devadesátá léta pak firmě otevřela dveře herního průmyslu po vydání první konzole PlayStation.Akcie SONY

Akcie Sony najdeme na burze pod zkratkou SONY. Na počátku milénia pod vlivem všeobecného nadšení z technologických a internetových firem zažil tento titul obrovský nárůst (až 300%) a zdálo, že vzestup Sony nemůže nic zastavit. Přišlo ale prudké vystřízlivění a hodnota akcií SONY během pár týdnů klesla na třetinu. Tento propad zahájil trend dlouhodobého poklesu. Firma se nedokázala přizpůsobit prudce se měnícímu trhu 21. století a o svou pozici technologického leadera nadobro přišla. K novému růstu společnost v roce 2012 nastartoval nový ředitel Kazuo Harai, který firmu přeorganizoval a zaměřil na růstové oblasti her, mobilních a zobrazovacích technologií. Pro Sony bylo složité i období covidové pandemie, které s sebou přineslo výpadky produkce kvůli světovému nedostatku čipů a polovodičů.

Příjmy společnosti jsou dnes dobře diverzifikované. Vyrábí hry, filmy, hudbu, elektroniku a obrazové senzory. Sony má dokonce i své finanční služby v pojišťovnictví. V dnešním světě je asi nejvýraznějším produktem z dílny Sony jeho nejnovější herní konzole Playstation 5. Díky výraznému vylepšení výpočetního výkonu otevřel novou generaci videoher a umožnil také předplacenou službu cloudového hraní Playstation Now. Jedná se o možnost hraní nových her přímo z cloudu, ve kterém se pro předplatitele nachází stovky her. Jde tedy o něco na způsob streamovacích služeb pro hráče. Zdá se tak, že firma je opět na správné trase a vytváří produkty připravené na budoucnost. Těší se dobré finanční kondici a drží dominantní podíly na růstových trzích her, filmů a hudby, což jí dává dobré vyhlídky i do dalších let.

Využijte příležitosti

Zaujala vás tato akcie a zajímá vás více o možnostech investování? Stačí zde zanechat kontakt a váš vzkaz. Jeden z našich odborníků se vám brzy ozve, vše vysvětlí a provede vás celou cestou za rozšířením vašeho portfolia.

Kontaktní údaje

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top