investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Británie pokutovala Facebook v souvislosti s převzetím služby Giphy

20.10.2021
britániefacebooksoud

Zákazníci Moseru si mohou navrhnout online vlastní křišťálový výrobek

20.10.2021
ecommercepodnikáníčesko

Čína tlačí na McDonald's, aby před olympiádou přijímal digitální měnu

20.10.2021
bankamcdonaldsčína

Streamovací služba Spotify najme stovky lidí, aby povzbudila prodej reklamy

19.10.2021
evropaspotify

Akcie v USA díky naději na koronavirovou pomoc stouply na rekord

18.12.2020

Všechny tři hlavní americké akciové indexy uzavřely na novém rekordu...

Všechny tři hlavní americké akciové indexy uzavřely na novém rekordu. Mezi investory roste optimismus, že se podaří schválit zákon o koronavirové pomoci. Náladu zlepšuje také vývoj kolem vakcíny proti covidu-19.

Index Dow Jones stoupl o 148,83 bodu, tedy 0,49 procenta, na 30.303,37 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 vzrostl o 21,31 bodu, čili 0,58 procenta, 3722,48 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 106,56 bodu, tedy 0,84 procenta, na 12.764,75 bodu.


Zástupci republikánů a demokratů jsou blízko dohody o nové koronavirové pomoci. Mnoho investorů počítá s tím, že přijetí nových opatření na podporu ekonomiky je již na spadnutí, protože dnešní zpráva ukázala, že minulý týden nečekaně vzrostl počet prvních žadatelů o podporu v nezaměstnanosti.


Akcie firmy Alphabet klesly kvůli oznámení, že skupina 38 amerických států a teritorií dnes podala hromadnou žalobu na její dceřinou internetovou společnost Google, kterou obviňuje z porušení antimonopolních pravidel a zneužití pozice na trhu. Akcie outsourcingové firmy Accenture naopak stouply, protože tržby firmy za čtvrtletí překonaly očekávání a současně zvýšila výhled na celý rok. Práce z domova zvýšila zájem o její digitální, cloudové a bezpečnostní služby, napsala agentura Reuters.


Americký dolar dnes pokračoval v poklesu a ke koši měn sestoupil poprvé od dubna 2018 pod 90 bodů. Pozornost investorů se nyní soustředí na jednání o nových opatřeních na podporu ekonomiky USA a na rozhovory o budoucí podobě obchodních vztahů mezi Británii a EU. Naděje na úspěšné výsledky těchto jednání zvyšují zájem investorů o rizikovější aktiva a podkopávají kurz dolaru.


Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesl o 0,7 procenta na 89,83 bodu. Euro vůči dolaru stouplo o 0,5 procenta na 1,2262 USD. Dolar k jenu oslabil o 0,3 procenta na 103,15 JPY. Euro vůči jenu vzrostlo o 0,3 procenta na 126,49 JPY.


Zdroj: ČTK"Ceny akcií neodráží současný stav věcí, ale vyhlíží budoucí vývoj. Po vzniku celé řady vakcín proti koronaviru mnozí investoři uvěřili, že je jen otázkou času, kdy se s pandemií vypořádáme. Chtějí proto mít nakoupené akcie, které v éře obnovy ekonomiky po koronaviru zřejmě budou dál narůstat na ceně."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

I zde napíšeme několik vět, které navážou na předchozí text. Tentokrát vedeme možnost využít informace získané sledováním obsahu v praxi a vyzveme lidi, aby využili jeden z investičních produktů a sami se do světa investic zapojili.

top