investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Průměrná mzda vzrostla na 37 499 korun

06.12.2021
ekonomikainflacepenízečesko

Největší růst tržeb vykázali obchodníci, kteří v loňském roce trpěli kvůli covidovým opatřením

06.12.2021
ekonomikapodnikánítržbyčesko

Čínská společnost Alibaba reorganizuje elektronické obchodování

06.12.2021
alibabaecommerceekonomikačína

Centrální banka varovala před investicemi do virtuálních tokenů

06.12.2021
bankainvesticekryptočesko

Akcie Tesly dál klesají, důvodem jsou i Muskovy narážky na senátora Sanderse

17.11.2021

Akcie americké automobilky Tesla pokračují v poklesu a z maxima nad 1240 dolary, kde se ocitly začátkem listopadu...

Akcie americké automobilky Tesla pokračují v poklesu a z maxima nad 1240 dolary, kde se ocitly začátkem listopadu, odepsaly už kolem 20 procent. Podle analytiků k tomu vedle Muskova plánovaného prodeje akcií firmy přispěly i jeho tweety, v nichž se Musk nevybíravě vyjadřoval na adresu levicového senátora Bernieho Sanderse. Příčinou byly daně.

Musk v minulých dnech prodal akcie automobilky úhrnem za 6,9 miliardy dolarů (153 miliard Kč), na což akcie zareagovaly poklesem. Jejich další pokles už ale dávají experti do souvislosti s tweetovou přestřelkou z uplynulého víkendu, kdy levicový senátor Sanders poznamenal, že by měli bohatí lidé platit na daních svůj spravedlivý podíl. Musk je nejbohatším člověkem na světě.


"Musíme požadovat, aby ti extrémně bohatí platili svůj spravedlivý podíl. Tečka," napsal osmdesátiletý Sanders na twitteru. Na to posměšnou poznámkou zareagoval Musk, když napsal: "Pořád zapomínám, že jsi ještě naživu." A pak dodal: "Chceš, abych prodal ještě další akcie, Bernie? No tak to řekni."


Svůj původní tweet Sanders napsal v situaci, kdy se administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zvoleného za Demokratickou stranu snaží prosadit zvýšení daní pro nejbohatší Američany.


Akcie Tesly v pondělí uzavřely s téměř dvouprocentním poklesem na 1013,39 USD. Tržní hodnota firmy se tak od začátku prodeje Muskových akcií snížila zhruba o 207 miliard a nyní se pohybuje kolem 1,01 bilionu dolarů (22,4 bilionu Kč).


Hodnota Muskova majetku se nyní podle žebříčku agentury Bloomberg pohybuje kolem 279 miliard dolarů (6,2 bilionu Kč). Začátkem listopadu, když byly akcie Tesly na rekordu, přesáhla i 300 miliard USD.


Zdroj: ČTK

„Burzovní hodnota společnosti Tesla je v současné době vyšší než součet hodnot společností Volkswagen, BMW, Daimler, General Motors a Ford.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top