investice.cz

Vaše investiční příležitosti

About You chystá vstup na burzu, z prodeje akcií chce získat 600 milionů eur

27.05.2021

Německý internetový prodejce módního oblečení About You plánuje vstup na akciovou burzu ve Frankfurtu nad Mohanem, výtěžek z prodeje akcií pak hodlá použít na expanzi v zahraničí a na rozvoj technologické platformy pro firmy. Firma dnes oznámila, z prodeje nových akcií chce získat nejméně 600 milionů eur (15,3 miliardy Kč). Podle informovaných zdrojů by nabídka mohla celý podnik ohodnotit zhruba na tři miliardy eur.

Kromě nových akcií by své akcie mohli prodat i současní akcionáři. Podnik mimo jiné podpořila zásilková skupina Otto a dánský podnikatel Anders Holch Povlson.


Za rok do konce února firma zvýšila tržby o 57 procent na 1,17 miliardy eur. V minulém čtvrtletí také poprvé od svého založení vykázala pozitivní zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA), řekl agentuře Reuters spoluzakladatel firmy Tarek Müller. V letošním roce About You očekává zvýšení tržeb o 40 až 50 procent.


Müller upozornil, že evropský trh s módou má hodnotu 400 miliard eur, z toho zboží za 75 miliard eur se prodá přes internet. Očekává se, že prodej přes internet poroste ročně o deset procent.


Firma loni expandovala na 13 nových trhů. Celkem nyní působí ve 23 zemích, včetně České republiky. Více než polovinou se na jejích tržbách podílejí německy mluvící trhy, kde tržby loni stouply o 29 procent a pozitivní tam byla marže EBITDA. Ve zbytku Evropy firma zvýšila tržby o 145 procent, marže tam ale byla negativní.


About You je módní a technologickou firmou se sídlem v Hamburku. V roce 2014 ji založili podnikatelé v technologiích Sebastian Betz a Tarek Müller spolu s bývalým stratégem Otto Group Hannesem Wiesem.


Zdroj: ČTK
"Klienti BHS se mohou účastnit drtivé většiny IPO po celém světě. Informace jim rádi poskytnou osobní makléři, kteří jsou o všech IPO pravidelně informováni."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Mohlo by vás také zajímat

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově a také v bitcoinech

25.09.2021

Internetová sociální síť twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše...

Facebook od roku 2016 investoval přes 13 mld. USD do bezpečnostních opatření

23.09.2021

Americká společnost Facebook dnes na blogu oznámila, že od roku 2016 investovala přes 13 miliard dolarů...

Evergrande slíbila, že uhradí úroky z domácích dluhopisů splatné ve čtvrtek

23.09.2021

Hlavní divize zadlužené čínské realitní společnosti Evergrande oznámila, že včas uhradí úroky z...

top