Korporátní dluhopisy

Korporátní dluhopisy: atraktivní a transparentní investice

Investice do dluhopisů je relativně jednoduchá a transparentní. V současné době, kdy státní dluhopisy nejsou z hlediska výnosu příliš zajímavé, se zájem investorů přelévá do korporátní sféry. Nabídka je poměrně atraktivní a stále roste.

Společnosti vydávají dluhopisy proto, aby získaly prostředky pro svůj rozvoj. K tomuto kroku se zpravidla rozhodnou za předpokladu, že pro ně emise dluhopisů vyjde levněji než bankovní úvěr, nebo jednoduše proto, že díky vnitřním předpisům bank nezískají úvěr.

Dluhopisy ČEZ

Poznejte, komu půjčujete

Skutečnost, že se i u nás rozhýbává trh s firemními dluhopisy, je třeba vnímat pozitivně: Českou republiku to opět posouvá k vyspělým zemím a zároveň napomáhá k ekonomickému růstu země. Na vyspělých trzích, jako je například Německo a zejména USA, jsou běžné a mají pevné místo na kapitálových trzích.

Korporátní dluhopisy nabízejí ve srovnání se státními dluhopisy výrazně vyšší úroky, které se obvykle pohybují v rozmezí od pěti až do patnácti procent. Ve srovnání se státními dluhopisy jsou ale také rizikovější. To je logické: odhlédneme-li od případu Řecka, je krach států málo pravděpodobný. U firem je to přece jen jiné a pokud se firma dostane do potíží, může investor v krajním případě o své prostředky přijít.

Obecně platí rovnice, že čím větší riziko, tím je vyšší úrok.

Při investování do korporátních dluhopisů je dobré získat co nejvíce informací o emitentovi, tedy o společnosti, jež dluhopisy vydává. Je to podobné, jako když půjčujete peníze známým. Také je raději půjčíte tomu, u něhož máte jistotu, že vám je vrátí a nepůjčuje si například na zaplacení jiných dluhů.

Důležitý je účel emise dluhopisu

Proto je dobré se dozvědět, k jakému účelu hodlá firma prostředky od investorů použít. Ty mohou být různé. Určitě raději vložíte své prostředky do společnosti, jež je úspěšná a plánuje expanzi, než do firmy, která emisí dluhopisů oddaluje vlastní krach. Také záleží na tom, jestli společnost v případě investice chystá projekt, který odpovídá její velikosti a jaké má s podobnými projekty zkušenosti. Pro investora může být také významným parametrem, zda se jedná o tzv. zajištěné dluhopisy, tj. dluhopisy kryté majetkem společnosti.

Co je dluhopis

Protože je před koupí dluhopisu potřeba společnost co nejlépe poznat a pochopit kontext jejího záměru, je vhodné svěřit nákup korporátních dluhopisů do rukou finančních poradců. Tím se vám podaří riziko nevhodného nákupu minimalizovat. Investice do korporátních dluhopisů je vzhledem k výši výnosů velmi atraktivní, rozhodně stojí za to mít je v portfoliu zastoupené.

Typy dluhopisů

V BHS se na korporátní dluhopisy dlouhodobě a úspěšně zaměřujeme. Jde především o developerské projekty nebo o výrobní podniky. Všechny nabídky od emitentů byly předem důsledně prověřeny. Pokud máte o tento druh investice zájem, kontaktujte nás. Rádi pro vás vhodný dluhopis vybereme. Více na bhs.cz nebo na investice.cz.

 

 

Potřebuji více informací

Vyplňte prosím údaje, obratem vás budeme kontaktovat.

T: 255 710 715
E: kontakt@investice.cz

Odesláním formuláře souhlasím s užitím osobních údajů

ŽÁDOST O ZASÍLÁNÍ INFORMACÍ O NOVÝCH INVESTIČNÍCH PŘÍLEŽITOSTECH

  • nové investiční příležitosti
  • horké aktuality
  • důležitá oznámení

Odesláním emailové adresy souhlasím s užitím osobních údajů

Klientské centrum - zlato
+420 255 710 720
Klientské centrum - ostatní produkty
+420 255 710 715
Nabídky spolupráce
+420 255 710 710

Nabídky na propagaci v médiích zasílejte výhradně na media@investice.cz. Jinak budou nabídky považovány za nevyžádanou poštu.

Sledujte nepřetržitě aktuální dění