Investice do zlata

Investice do zlata na stáří nebo ukládání úspor pro děti

Dlouhodobý scénář nákupů a držení zlata je někdy vnímán jako možnost uložených úspor na stáří nebo ukládání úspor pro děti apod. Je to dílem pravda, i když ne absolutní.

Hlavním důvodem je skutečnost, že zlato, resp. investice do zlata nenesou budoucí výnosy jako například dluhopisy, akcie a jiné investiční instrumenty. Zlato mění svou cenu podle poptávky a nabídky na trhu a pod vlivem některých dalších faktorů. S velikou měrou nadsázky lze říci, že tržní hodnota  zlata stoupá právě, či jen, když hodnota ostatních aktiv klesá. Na to je třeba myslet a neutrácet bezhlavě všechny volné peníze pouze za zlato, neboť zhodnocení by v případě relativně klidného ekonomického a politického vývoje, který si většina lidí přeje, nemuselo být nakonec nijak velké.

Tip: Investice do zlata - výhoda nebo vyhozené peníze?

Protichůdný běh cen zlata v době neklidu je ale vhodným nástrojem pro jakousi „pojistku“.

Proto by zlato mělo být jen jednou částí prostředků shromažďovaných na stáří, nebo vzdálenou budoucnost dětí. Ale nemělo by chybět.

Tyto úvahy pomáhají formulovat hlavní investiční záměr. Chybí ale ještě doplnit další parametry jako: kdy, jak a za kolik zlato pořídit, případně prodat. Pak může být teprve odpověď na otázku, zda za to zlato stojí, úplná.

Kdy do zlata nejlépe investovat?

Nejvhodnější doba pro investování do zlata by se dala asi zachytit třemi okolnostmi:

  1. zlato je levné, což bývá v dobách klidu, ekonomického vzestupu, tržního růstu ostatních aktiv, a tudíž celkového nezájmu o zlato. Levnost zlata lze také poměřovat kurzem amerického dolaru. Obvykle platí nepřímá závislost, kdy sílící dolar znamená pokles cen zlata.
  2. šíří se obavy z budoucnosti vlivem ekonomických nebo politických rizik. Zhoršuje se celkový sentiment investorů, finanční trhy začínají klesat
  3. průběžnými nákupy – lze je považovat za typ třetí cesty zlaté investice, kdy se rozloží výkyvy na trhu se zlatem.

No a takové myšlenky svádí k otázce, zda je dnes, v současnosti vhodná doba k nákupu zlata do portfolií?

Podle našeho názoru, při pohledu na velkou neznámou spojenou s tištěním peněz centrálními bankami po celém světě si zlato zaslouží svou pozornost. Jde tedy o motiv typu 2. výše.

 

 

 

Máte zájem o měsíční ukládání do zlata?

Nechte nám svůj kontakt. Ozveme se vám a probereme vaše možnosti.

T: 255 710 720

Odesláním formuláře souhlasím s užitím osobních údajů

ŽÁDOST O ZASÍLÁNÍ INFORMACÍ O NOVÝCH INVESTIČNÍCH PŘÍLEŽITOSTECH

  • nové investiční příležitosti
  • horké aktuality
  • důležitá oznámení

Odesláním emailové adresy souhlasím s užitím osobních údajů

Klientské centrum - zlato
+420 255 710 720
Klientské centrum - ostatní produkty
+420 255 710 715
Nabídky spolupráce
+420 255 710 710

Nabídky na propagaci v médiích zasílejte výhradně na media@investice.cz. Jinak budou nabídky považovány za nevyžádanou poštu.

Sledujte nepřetržitě aktuální dění