Aktuality

CETV snižuje zadlužení prodejem aktiv v Chorvatsku a Slovinsku

10.07.2017

CETV snižuje zadlužení prodejem aktiv v Chorvatsku a Slovinsku

Zprávou dne na českém akciovém trhu je informace, že společnost CETV prodává část svých aktiv v Chorvatsku (TV Nova) a Slovinsku (TV POP) za 230 mil. EUR.

Akcie v reakci na zprávu rostou o cca 4,5 %. Cílem transakce je snížit ukazatel zadlužení, což může v budoucnu vést k refinancování za nižší úrokové sazby. Bude dosaženo také snížení úrokových nákladů, protože výnos z prodeje společnost plánuje použít na splátku části dluhu, který je splatný v roce 2018 a tato část dluhu činí 250,3 mil. EUR. Splacením by došlo k podstatnému snížení průměrné úrokové sazby, kterou společnost ze všech dluhů platí, a to o 2,75 procentních bodů na 4,5 %.

Zdroj: Bloomberg, Nasdaq
Foto: Pixabay
 

Komentář analytika:

"Pro akcie společnosti CETV je prodej aktiv dobrou zprávou. Kromě zjevného benefitu v podobě snížení ukazatele zadluženosti, což může v budoucnu vést k refinancování dluhu za nižší úrokové sazby, dochází také ke snížení nákladů na úrokové splátky. Navíc dluh, který firma plánuje splatit, má vyšší úrokovou sazbu, takže průměrná sazba, za kterou bude mít firma v roce 2018 půjčeno výrazně klesne o více než třetinu z vysokých 7,25 % na rozumnějších 4,5 %. Takže se sníží nejen objem dluhu, ale také náklady na každou půjčenou korunu, resp. euro."

"Na druhé straně, preference mateřské Time Warner prodat část aktiv CETV za účelem snížení dluhu může signalizovat, že firma nemá zájem sama do firmy nyní více kapitálově vstupovat."

ŽÁDOST O ZASÍLÁNÍ INFORMACÍ O NOVÝCH INVESTIČNÍCH PŘÍLEŽITOSTECH

  • nové investiční příležitosti
  • horké aktuality
  • důležitá oznámení

Odesláním emailové adresy souhlasím s užitím osobních údajů

Klientské centrum - zlato
+420 255 710 720
Klientské centrum - ostatní produkty
+420 255 710 715
Nabídky spolupráce
+420 255 710 710

Nabídky na propagaci v médiích zasílejte výhradně na media@investice.cz. Jinak budou nabídky považovány za nevyžádanou poštu.

Sledujte nepřetržitě aktuální dění